PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875687}

Inwazja

Invasion
6,0 2 954
oceny
6,0 10 1 2954
Inwazja
powrót do forum serialu Inwazja

Ale chyba nie o taki efekt chodziło.

Pilotowy odcinek dał powód do umiarkowanego optymizmu i rozbudził nieśmiałe nadzieje na przyzwoitą produkcję o tej tematyce, która ewidentnie nie ma szczęścia w serialach (vide, chociażby, Colony z 2016 roku).

Ale z każdym kolejnym odcinkiem optymizm widza kaskadowo maleje, a nadzieje zostają brutalnie zaprzepaszczone. Z trudem dotrwałem do końca pierwszego sezonu, a w połowie pierwszego odcinka drugiego sezonu skapitulowałem. Nie da się więcej przymykać oczu na absurdy tego "dzieła".

I problemem wcale nie jest, wbrew częstym opiniom, wyłącznie wolne tempo akcji. Niespieszne budowanie napięcia mogło być zaletą w umiejętnie dobranej formie i stylistyce z zachowaniem odpowiednich proporcji, ale tutaj to się kompletnie nie udało.

Twórcy upakowali w serial wszystkie możliwe gatunkowe sztampy, jakie można sobie wyobrazić. Irytujący i płascy bohaterowie, z którymi trudno jest jakkolwiek sympatyzować, oraz podejmowane przez nich nielogiczne decyzje, z których każda jest jeszcze bardziej absurdalna od poprzedniej. Wydarzenia na ekranie nie są w najmniejszym stopniu wiarygodne, a jest to cecha tak samo wymagana w dobrym sci-fi, jak w każdym innym gatunku. Coraz bardziej sfrustrowany i zobojętniały zacząłem, na dobrą sprawę, kibicować obcym w próbie unicestwienia naszych postaci.

Zmarnowały potencjał i wielka szkoda dla wygłodniałego fana gatunku.

Kalibrowy

Został zrobiony na dzisiejszą modłę przeprogramowania młodzieży. Im bardziej głupie społeczeństwo tym większe absurdy łyka. Plus polityczna poprawność jaką sobie obecnie narzucają nam wszędzie. Niestety mamy wszędzie tylko popkulturę amerykańską. Nie chce mi się znęcać na absurdem, że małpy z drzewa pokonują zaawansowaną cywilizację patykami, ogniem i rakietami, z którym ta cywilizacja powinna sobie z palce w d... poradzić. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones